Hakkımda

15.05.2021

“Bir düzene girmek isteyen, unutma sanatını öğrenmek zorundadır.”

Ernst Jünger                     

Tanrı’nın insanlığa en büyük armağanının her zaman “unutmak” olduğunu düşündüm. Yaşadıklarımızı, hatırlayabildiklerimi, söylediklerimizi ve en önemlisi de bize söylenenleri unutmak, amaçsızlığımızın daha da körüklenmesini engelleyen ve bu dünyayı yaşanabilir kılmakta rol oynayan bir eylem. Fakat, varlığımın 30. yılını doldurduğum bu hayatta, kötü bir olay yaşadığımda hemen yazarken buldum hep kendimi, biraz iyi hissetsem çizmeye başlıyorum bir yerlere. Unutulan her şeyin arasında, yazdığım yazılar, çizdiğim karakalemler ya da çektiğim amatör fotoğraflar bu devasa evrende hiçbir şeyi değiştirmeyecek belki ama, benim için ilk yazdığımla, son yazdığımı, ilk çizdiğimle, son çizdiğimi yan yana koyduğumda farkı görebilirsem eğer, beni mutlu edecek. Bana ait kişisel kısa yazı denemeleri, dijital çizimler, grafik tasarımları, oluşturabildiğim her şey, aslında benim “unutmak” istemediklerim. Her ne kadar iyi ya da kötü olursa olsun, hepsini bu kişisel blog’ta toplamak istedim. Yavruetre tamamen bu saf, varlığını kaybetmek istemeyen üretimlerin kalıcılığıyla varlığını kesinleştirme çabasından dolayı ortaya çıktı.  

Hepsine sonsuzlukta yankılanabilecekleri bir arşiv oluşturmak istedim. Eminim, son yaptıklarım, her zaman tam da bir öncekinden daha “iyi” olma çabası içinde olacaktır. Umarım, en son yaptığım, ölümümden birkaç gün önce yapılmış olacaktır.  

                                                                                                                                              İsmail                   

05.02.2020

İşte ben. Eksiğiyle, fazlasıyla. Tüm aptallıklarımla. Aptalca olanlar da ben, iyi bulunabilecekler de ben. Zamanla gelişiyor muyum, aynı yerimde miyim? Görmek istedim, gelişmek istedim.

Ortaya da bu çıktı. İyi mi oldu, kötü mü oldu bilmiyorum…

22.12.2018

Kendi halinde bir şeyler üretmeye çalışan bir insan. Bazen yazıyor, boş sayfa denk gelirse karalıyor, canı sıkılınca afiş, logo tasarlıyor ve mesleği gereği projelendiriyor.

Fazla bir beklentisi yok, sadece tüm yaptıklarını bir yerde toplamak istiyor.

Belki söyleyecek bir şeyiniz vardır ve ulaşmak istersiniz, etre@yavruetre.com